|

Neléčená deprese u těhotných žen spojená s nízkou porodní hmotností a předčasným porodem

Neošetřená deprese u těhotných lidí je silně spojena s nízkou porodní hmotností a předčasným porodem, přičemž černí těhotní lidé mají horší výsledky než jejich bílí vrstevníci, podle nové metaanalýzy vedené Shannon Simonovichem, odborným asistentem na zdravotní škole DePaul University.

V připravovaném článku z časopisu Health Affairs Simonovich a její spoluautoři analyzují 1 907 studií ke sledování trendů nepříznivých porodů v USA v letech 2010–2020. V těchto otázkách a odpovědích Simonovich diskutuje o hlavních zjištěních a politických řešeních. Simonovich je zakladatelem Iniciativy za zdraví dítěte v mateřství a nedávno jej nadace Illinois Nurses Foundation jmenovala vedoucím rozvíjejících se sester 40 do 40 let.

Proč jste se se svými kolegy snažili prozkoumat trendy v oblasti duševního zdraví matek?

Míra deprese a úzkosti se zhoršuje, zejména v důsledku pandemie. V USA se na mateřskou nemocnost nedíváme dost často -; nemoci a stavy postihující těhotné osoby -; a způsob, jakým to ovlivňuje nosící lidi a jejich děti.

Z pohledu celoživotního kurzu mají výsledky narození zásadní dopad na výsledky u dospělých. Dítě, které se narodí brzy nebo malé, má v dospělosti větší pravděpodobnost kardiovaskulárních chorob a chronických onemocnění, jako je diabetes 2. typu. Řešením deprese nejenom dokážeme zlepšit zdraví lidí ve fertilním věku, ale také udržujeme objektiv na zdraví naší budoucí populace.

Přestože jsou naše údaje zaměřeny na depresi během těhotenství, deprese narozením dítěte nekončí. Je to často oblouk, který sleduje lidi, kteří rodí děti, od raného dětství jako rodiče.

Co ukázala metaanalýza ohledně deprese a duševního zdraví matek?

Naše analýza ukazuje, že neléčená deprese během těhotenství vede ke krátkodobým i dlouhodobým důsledkům pro zdraví populace. Vede k tomu, že se děti narodí příliš malé, což zahrnuje nízkou porodní hmotnost i děti, které se narodí brzy.

Náš tým zahrnuje odborníky v ošetřovatelství, epidemiologii, sociální práci a medicíně, takže jsme použili naše různé perspektivy k informování o kolektivním chápání deprese během těhotenství. Tato studie navazuje na dřívější analýzu z roku 2010 a naše výsledky ukazují, že problém deprese a špatných výsledků je trvalý. Předchozí výzkum však tento problém nezkoumal prostřednictvím objektivu sociálních konstruktů rasy.

Zjistili jsme, že to jsou ještě větší problémy pro černé těhotné. U černošských dětí s neléčenou depresí byla dvakrát vyšší pravděpodobnost předčasného porodu a téměř dvakrát a půlkrát vyšší pravděpodobnost porodu dítěte s nízkou porodní hmotností.

Mnoho předchozích výzkumů neodpovídá rase. Pokud jde o zkoumání současných zdravotních výsledků u dětí a jejich dětí, musí vědci a kliničtí lékaři zahrnout sociální determinanty zdraví a musí učinit zkoumání rozdílů mezi rasou a etnikem prioritou.

Jaká jsou některá doporučení zásad, která vy a tým děláte v reakci na tato zjištění?

První je screening. Deprese během těhotenství je vysoce léčitelný stav, který můžeme přesně a velmi snadno vyšetřit. Žádáme univerzální screening deprese během těhotenství pomocí ověřeného nástroje.

Další je měření toho, co funguje. Jak zachytíme, co pomáhá zmírnit tyto faktory vedoucí ke špatným výsledkům, a přesně hlásíme všechna data? Zajištění lepšího návrhu a podávání zpráv umožňuje týmům, jako je ten náš, rozplést zkušenosti s depresí během těhotenství a různými výsledky v závislosti na rase nebo etnickém původu osoby. Je to opravdu jen pochopením těchto nuancí, které můžeme vytvořit zásahy přizpůsobené tak, aby skutečně pomohly.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *