5 tipů na jarní výlety s pohlednicemi

Blížící se příjemné jarní počasí a delší viditelnost během dne přímo vybízejí k výletu na nějaké krásné místo, kde jsme ještě nebyli. Jako inspirace k dobrému výletnímu cíli nám pak mohou posloužit i pohlednice. Kam tedy vyrazit na první jarní výlety?

Zámek a park Lednice

Lednický zámek, ležící ve stejnojmenném městečku na jihu Moravy, představuje skvělý cíl pro výlet snad v každém ročním období. Na jaře je ovšem ideální počasí i teplota na to, abyste si prošli celý rozlehlý park, který zámek obklopuje.

Lednicko-Valtický areál totiž skrývá nejenom přírodní krásy, ale také řadu zajímavých staveb vybudovaných Lichtenštejny v průběhu 18. a 19. století. Mezi ně patří známý minaret, imitace zříceniny hradu či vítězný oblouk.

Zámek Blatná

Na jihu republiky ještě zůstaneme. V jižních Čechách se nachází zámek Blatná, který je obzvláště vhodné navštívit na jaře. Zámecký park doplněný o rozsáhlou vodní plochu přímo vyzývá k příjemné procházce. V parku jsou chováni daňci, je tedy možné zúčastnit se jejich krmení a mnohdy se k nim přiblížit i na krátkou vzdálenost.

Zdroj: Pohlednice Zámek Blatná

Pravčická brána

Pravčická brána, symbol Českého Švýcarska, představuje ideální jarní cíl. Krásně zelená příroda a příjemné počasí udělá z cesty nezapomenutelný zážitek, především díky nádherným výhledům, které se z Pravčické brány otevírají každému návštěvníkovi.

Zdroj: Pohlednice České Švýcarsko – Pravčická brána

Jezero Laka

Šumavská ledovcová jezera jsou zajímavým cílem v každé roční době. Na jaře máte ovšem ideální příležitost pozorovat, jak se šumavská příroda probouzí. Cesta k jezeru Laka není náročná, přestože se jedná o delší výlet.

Zdroj: Pohlednice Jezero Laka

Tiské stěny

Pískovcové skály, nazývané Tiské stěny, najdeme v chráněné krajinné oblasti Labské pískovce, nedaleko od stejnojmenné obce. Navštívit skalní město je obzvlášť příjemné na jaře, protože je méně vytížené než v letních měsících. Nižší teplota přijde také vhod, v létě může být mezi skalami pěkné vedro.

Zdroj: Pohlednice Tiské stěny 15×10 cm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *