|

Jak vybrat ty nejlepší dárky pro děti

Ač se to nemusí zdát, vybrat ty pravé dárky pro děti nemusí být tak úplně jednoduché. “Vždyť si samy řeknou, co by si přály.”, říkáte si? Inu, možné to je. Záleží, jak staré děti máte a rovnou vybírat dárky podle věku. Někdy ale i to nestačí. Na trhu je tolik možností. Jak vybrat ty nejlepší dárky?

Podívejte se, co už doma mají

Prvním krokem v hledání vhodného dárku je určitě průzkum toho, co už doma máte. Prohlédněte skříně, přepočítejte množství autíček a panenek a nezapomeňte zkontrolovat také deskové hry. Je něco, co by každé dítě mělo mít a vaše to ještě nemá? Výborně. První adept na dárek je na světě.

V čem se potřebují rozvíjet

V tomto případě samozřejmě záleží na věku dítěte. Jiné potřeby rozvoje mají miminka a jiné náctiletí. Každopádně v dnešní době seženete pomůcku snad na cokoli. A nebojte, to, že je hračka vzdělávací, rozhodně nemusí znamenat, že bude nudná.

Pohybu není nikdy dost

Všichni se asi shodneme, že pohyb je nejen pro děti velmi důležitý. Podle mého názoru by každé dítě mělo umět plavat, bruslit, jezdit na kole a lyžovat. Máte už doma potřebnou výbavu?

Pokud ano, nevěšte hlavu. Existuje celá řada dalších sportovních aktivit, které se dají podnikat třeba i s celou rodinou. Zkuste zapátrat, zda-li by zrovna vás nějaká taková venkovní aktivita či hra nebavila.

I praktické dárky udělají radost

Praktické dárky? Ruku na srdce, taky vás děsí, kolik věcí takové děti potřebují? Ať už na běžné používání, do školy nebo na kroužky. Když vyberete extra pěkný kousek, a třeba i s oblíbeným hrdinou nebo s jiným speciálním potiskem, uvidíte, jak dětská očka zazáří třeba nad povlečením, deštníkem nebo batohem.

TIP: Podívejte se na web vyberudarek.cz kde naleznete například dárky pro děti od 10 let.

Bacha na bezpečnost

To, že je věc určená dětem, ještě nemusí nutně znamenat, že neobsahuje žádné toxické materiály. Obzvláště opatrná bych byla v případě dárků pro batolata, která ráda vše strkají do pusy. Než levné věci z Číny, spíše bych podpořila nějakého českého výrobce, který vynaložil veškeré prostředky a úsilí k získání potřebné certifikace.

Hlavně nezapomeňte, méně je více. Raději jednu kvalitní věc než deset drobností, které za chvíli skončí na dně šuplíku.

Chcete se podívat na konkrétní tipy na dárky pro různé věkové kategorie? Najdete je na webu DárkoBlog.cz. A jestli chcete ušetřit, tak se podívejte na dárkové poukazy pro děti.

A co Vy? Jaké dárky pro děti preferujete?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *